SCOREBOARD FOR FRIDAY, SEPTEMBER 9TH, 2016

College Volleyball

USD 3, Northern Colorado 0
USD 3, Oregon State 0
Central Michigan 3, SDSU 0
Duquense 3, SDSU 0
Augustana 3, Chadron State 0
Augustana 3, Southern Indiana 0
Sioux Falls 3, Bemidji State 1
Sioux Falls 3, William Jewell 0
SMSU 3, Colorado Mines 0
Northwestern 3, Kentucky Wesleyan 0
Dakota State 3, Mount Mercy 2
Peru State 3, Dakota State 0
Northern 3, Arkansas Tech 0
Northern 3, Henderson State 2

Men's College Soccer

McPherson 3, Northwestern 1

Women's Soccer

Wisconsin 1, SDSU 0
SMSU 3, USF 2
Creighton 2, USD 1

Boy's H.S. Golf
Yankton Invite
1.  O'Gorman (296)

2.  Pierre (300)

3.  Lincoln (301)

4.  Washington (302)

5.  RC Stevens (307

Individual

1.  Woodall (71)*

2.  Grevlos (71(

*won in playoff

Girl's H.S. Tennis

Brandon Valley 8, Washington 1
Lincoln 9, Spearfish 0
Lincoln 9, Milbank 0
RC Stevens 9, Roosevelt 0

H.S. Football

Iowa

Boyden Hull/RV 34, Estherville Lincoln Central 7
West Lyon 48, Okoboji, Milford 0
LeMars 40, Spirit Lake 12
Hinton 53, Unity Christian 0

Minnesota

Adrian 29, Lakeview 21
Dawson-Boyd 14, Canby 7
Jackson County Central 19, Pipestone 18
LQP 25, R-T-R 6
Luvern 40, Windom 0
Marshall 42, Waseca 7
Murray County Central 27, Tracy-Milroy-Balaton 0
Worthington 35, St. Peter 22

South Dakota

Baltic 28, Chester 25
Bridgewater/Emery-Ethan 50, Flandreau 0
Britton-Hecla 14, Clark/Willow Lake 8
Canistota 32, Howard 8
Canton 43, Lennox 0
Castlewood/Estelline 54, Tiospa Zina 0
Chamberlain 51, Little Wound 0
Colman-Egan 44, Elkton/Lake Benton 14
Corsica/Stickney 52, Burke/South Central 0
Custer 34, Red Cloud 20
Dell Rapids 35, Tri-Valley 6
DRSM 28, DeSmet 26
Douglas 27, Brookings 24
Edgemont 6, Dupree 2
Faith 44, Newell 0
Faulkton 34, Leola-Frederick 8
Gayville-Volin 26, Avon 6
GP Lutheran 14, Florence-Henry 6
Gregory 32, Bon Homme 7
Groton Area 40, Redfield/Doland 0
Hamlin 61, Dakota Hills 6
Hanson 44, Platte-Geddes 32
Harding Country 52, New Underwood 0
Huron 51, Sturgis 14
Irene/Wakonda 16, Parker 14
Langford 62, Hitchcock-Tulare 8
Lemmon/McIntosh 43, Timber lake 6
Madison 32, West Central 0
McCook Central/Montrose 21, Elk Point-Jefferson 18
McLaughlin 42, Lower Brule 14
Milbank Area 19, Aberdeen Roncalli 0
Miller 41, Eureka/Bowdle 12
Mitchell 17, Watertown 7
Parkston 36, Vermillion 14
RC Stevens 16, Aberdeen 14
Scotland 52, Andes Central 0
SF Christian 40, Beresford 7
SF Roosevelt 49, SF Lincoln 7
SF Washington 41, Yankton 7
St. Thomas More 28, Hot Springs 0
Sully Buttes 26, Herreid/Selby Area 14
Tea Area 28, Dakota Valley 14
Todd County 51, Crow Creek 0
Viborg-Hurley 50, Tripp-Delmont-Armour 12
Warner 54, Ipswich/Edmunds Central 0
Webster 61, Waverly-South Shore 14
Winner 54, Wagner 0
Wolsey-Wessington 54, Arlington/Lake Preston 0
Woonsocket/Wess.Springs/Sanborn Central 38, Deubrook 17